Ana Sayfa / Hakkımızda
Fetab nedir ?

Fethiye Turizm Altyapı Hizmet Birliği ; Resmi Gazete’nin 06.11.2007 tarih ve 26692 nolu sayısında yayınlanan 2007/ 12710 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 5355 Sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 4. maddesine göre kurulan Fethiye – Seki Erendağı Kış Sporları Turizm Merkezi Altyapı Hizmet Birliği olarak kurulmuş olup daha sonra Meclis Kararı ile ‘’ Fethiye Turizm Altyapı Hizmet Birliği ‘’ olarak isim değişikliği gerçekleştirilmiştir.Birliğimizin kısa adı FETAB ‘ dır.

 
Kısa adı FETAB olan, turizme katkı için kurulan en önemli kurumsal yapılardan biri olan Birliğimizin misyonu turizm sektöründe Fethiye’ yi dünya turizminde önemli yerlere taşımaktır. Birliğimiz, bölgemizin kültürel ve doğal çevresinin bütüncül bir anlayışla korunmasını, geliştirilmesini, tanıtımını, kültür ve turizme yönelik sosyal – teknik altyapının kurulmasını ve işletilmesini sağlamayı esas görevi olarak görmektedir.
 
Bakanlar Kurulu Kararı ile resmileşen FETAB‘ın Doğal ve Kurucu Üyeleri;
  • İl Özel İdaresi adına Muğla Valisi,
  • Fethiye, Seki, Kemer, Ölüdeniz, Göcek, Çiftlik, Kadıköy, Kumluova, Karadere, Eşen, Çamköy ve Karaçulha Belediye Başkanları.
  • Karaköy, Temel, Yayla Ceylan, Yakacık, Sarıyer, Çökek, Kıncılar, Çamurköy, Alaçat, Uzunyurt, Kaya, Keçiler, İnlice, Karacaören, Gökçeovacık, Kargı, Yanıklar, Ören ve Kayadibi Köyleri Muhtarları.
 
Doğal Üyelerimiz dışında Meclisi oluşturan diğer üyelerimiz ise ;
  • İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Temsilcileri,
  • Turizm İşletme Belgeli Konaklama Tesislerinin ve Deniz Turizmi Tesislerinin Sektör Temsilcileri,
  • Köy İhtiyar Meclislerinin kendi üyeleri arasından seçtikleri temsilciler'dir.